Kolano Skoczka – jak sobie spośród przed rozmawiać?

Więzadło właściwe rzepki jest oficjalnym elementem mięśnia czworogłowego uda, jaki stanowi najsławniejszym oraz najistotniejszym prostownikiem stawu kolanowego. Więzadło prowadzi od wierzchołka rzepki w otwór, mocując się do kości piszczelowej na guzowatości piszczeli. Wraz z mięśniem czworogłowym ma start w ciągu prostowania stawu kolanowego, odpowiadając za przeniesienie wartości na podudzia i stabilizację kolana podczas ekscentrycznego hamowania. blog o medycynie skoczka wyraża się bólem poniżej rzepki, który pojawia się najczęściej w przykładzie dobrego wyprostu kolana, przysiadu, podskoku czy przechodzenia ze schodów. W osiągnięciu może przystępować do obrzęku, osłabienia odporności mięśnia czworogłowego i asymetrii obrysu rzepek.

Kto jest narażony na kolano skoczka?
encyklopedia medyczna , których dyscypliny podpierają się w grubej dozie na wyskokach i lądowaniach. Stanowią aktualne najczęściej przedstawicieli piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki, narciarstwa i kursów przełajowych. Niepoprawna biomechanika ruchu powtarzana z jakimś krokiem jeździ do mikrourazów w dystalnej części rzepki, efektem czego są osłabienia i neowaskularyzacja naczyń krwionośnych.

Najczęstsze inspiracji
Do pierwszych elementów ryzyka zaliczyć możemy przede wszystkim niewłaściwy dobór obciążeń treningowych i wrażliwą encyklopedia medyczna . Przyczyn chorobie można doszukiwać się ponadto w schorzeniach biomechaniki kończyny dolnej, w niniejszym przodopochyleniu miednicy, asymetrii długości kończyn i asymetrii ustawienia rzepek. Często powodem potrafi być więcej dysbalans mięśniowy pomiędzy mięśniami kulszowo-goleniowymi, mięśniami podudzia, mięśniami pośladkowymi i przywodzicielami.

Diagnostyka i rehabilitacja
W planu oceny klinicznej wypełnia się badanie palpacyjne proksymalnej części więzadła, z równoczesnym przodopochyleniem rzepki. Do oceny wyczerpuje się i badanie USG i MRI, które kupi określić poziom degeneracji w więzadle rzepki. Po wykonaniu oceny, następuje okres kompozycji z fizjoterapeutą, która kładzie się przede wszystkim na pobudzeniu i rozciągnięciu mięśnia czworogłowego, mięśnia pośladkowego i odmiany kulszowo-goleniowej. Oraz daje się ćwiczenia propriocepcji, czy czucia stawu w dziedzin także fakty stabilizacji centralnej wraz z ruchem funkcjonalnym. Zachowawczy proces leczenia mieszka najczęściej 12 tygodni. Jeżeli po obecnym przebiegu nie następuje poprawa to wskazane prawdopodobnie istnieć artroskopowe przecinanie troczków rzepki oraz wyciąganie martwiczych elementów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *